Novell Kurumsal Çözümlerimiz

25 yıllık tecrübesi ile Novell sunduğu gelişmiş yazılım sistemleri ve yaygın hizmet ağıyla, karmaşık bilgi sistemlerini birlikte mükemmel bir uyum içinde çalışacak şekilde entegre eder. Teknolojinin, bütünleşik bir yapıda insanlara hizmet vermesini sağlar.

Novell, kuruluşların maliyetlerini, karmaşıklığını ve risklerini azaltmalarını sağlar. Bu misyonunu sunduğu, mükemmel tasarlanmış ve heterojen ortamlarla en iyi çalışabilen Linux platformları ve geniş kapsamlı, entegre bilgi sistemleri yönetim çözümleri ile gerçekleştirir.

Novell çözümlerini 4 ana grupta sunar :
+ Kurumsal Linux platformları
+ Sistem Yönetimi
+ Kimlik ve Güvenlik Yönetimi
+ Son Kullanıcı Yönetimi ve İşbirliği

1. Kurumsal Linux Platformları :
Novell, SUSE Linux Enterprise çözümleri ile daha yüksek güvenilirlik, performans ve güvenliği uygun maliyetlerle sunmaktadır. Suse Linux Enterprise 11, masaüstünden sunuculara bütün fiziksel ve sanal sistemlerde, kritik uygulamaların bütünleşik olarak mükemmel çalışabileceği işletim sistemidir.

2. Sistem Yönetimi :
Novell PlateSpin® çözümleri heterojen ve sanal ortamlarınızı basit ve etkin bir şekilde yöneterek bilgi sistemleri yatırımlarınızdan maksimum kazancı elde etmenizi sağlar.

PlateSpin Recon, Bilgi teknolojileri iş yükleri için profil belirleme, analiz ve planlama çözümüdür. Veri merkezleri optimizasyonu için üstün yetenekli görsel analiz ve tahmin olanakları sunar. Uzaktan sunucu yazılım ve donanım kaynaklarının kullanımını izler. Günlük, haftalık, aylık olarak kaydeder ve raporlar. İş yüklerinin sunuculara dağılımı ve konsolidasyonu için senaryoları hazırlar. Senaryoları maliyet, kullanılan güç, ve kullanım oranlarına göre tekrar değerlendirir.

PlateSpin Migrate, güçlü bir iş yükü taşıma çözümüdür. Sunucu iş yüklerinin fiziksel ve sanal sunucular, imaj arşivleri arasında network üzerinden hareketini otomatik olarak sağlar. PlateSpin Recon ile doğrudan haberleşir. Partisyon, işlemci, network, servis ve alan kullanımlarını yeniden belirler.

PlateSpin Protect, güçlü bir iş yükü koruma çözümüdür. Tek noktadan kontrol ederek, bütün sunucuların iş yüklerini veri, uygulama ve işletim sistemlerini kapsayacak şekilde sürekli kopyalar ve gerektiğinde hızla geri kazanılmasını sağlar.

PlateSpin Forge, sanallaştırmayı da içeren dünyanın ilk bağımsız felaket kurtarma cihazıdır. Veri merkezindeki iş yüklerinin yıkımdan sonra kazanılması için akıllı, hızlı ve uygun maliyetli bir çözüm sunar. 2.5 TB yedekleme yeteneğine sahiptir. Depolama, kopyalama, uzaktan yönetim, hypervisor özelliklerine sahiptir.

PlateSpin Orchestrate, fiziksel ve sanal kaynakların tek bir güç gibi birlikte çalışmasını sağlayarak veri merkezi teknolojilerinden yararlanmayı maksimize eder. Fiziksel ve sanal kaynakların işlere atanmasını düzenler. İş yükleri için kaynakların belirlenmesi, görevlerin zamanlanması ve değerlendirme faaliyetlerini yapar. Dağıtık ortamlarda paralel çalışmayı gerçekleştirir. Kritik uygulamalar gerektirdiğinde yeni sanal makinalar oluşturarak işlere atar.

3. Kimlik ve Güvenlik Yönetimi :
Novell kimlik, otomatik yetkilendirme, uygulamalara erişim, kurumsal erişim, güvenlik ve kurallara uyum yönetimi sorunlarınızı Sentinel SIEM ürün ailesi, Access Governance ve Storage Manager, Compliance Management ile çözüyor.

Kimlik ve Erişim Yönetimi
BT yöneticileri son kullanıcılardan gelebilecek potansiyel güvenlik tehditlerine karşı önlem almak zorundadır. Novell Kimlik ve Erişim Yönetimi çözümleri yöneticilerin BT kaynaklarına ve kritik uygulamalara verimliliği ve güvenliği risk etmeden erişim sağlamalarına yardımcı olur.

Novell Kimlik ve Erişim Yönetimi şu özellikleri içerir :
● Kullanım süresi boyunca kimlik yönetimi
● Erişim yönetimi
● Bütün kuruluş sistemine tek tanımlama ile giriş
● Parola yönetimi

Güvenlik Yönetimi
Canı sıkılmış bir kullanıcı dışında, profesyonel bir hackerdan daha tehlikeli bir şey yoktur. Novell Güvenlik Yönetimi çözümü sisteminize gelebilecek iç ve dış ataklara karşı pro-aktif önlem almanızı sağlar.

Novell Güvenlik Yönetimi organizasyonunuzun tüm sistemlerinden gelen verileri birleştirerek geçmiş olaylar, mevcut durum ve olası zayıf noktalar ile ilgili bilgi sunar. İçerdiği Log yönetimi aracı ile güvenlik bilgisi ve olay yönetimi (SIEM) konusunda liderdir.

Uyum Yönetimi
Novell Uyum Yönetimi çözümleri şirket politikalarına ve resmi kurallara uyumu sağlamınızı ve yönetmenizi sağlar. Güvenlik risklerini ve uyum tehditlerini gerçek zamanlı olarak belirler ve çözer.

Novell Uyum Yönetimi çözümü şu özellikleri içerir :
● Uyum otomasyonu ve onaylanması
● Erişimin düzenlenmesi
● Güvenlik ve tehdit yönetimi

4. Son Kullanıcı Yönetimi ve İşbirliği Yönetimi
Son Kullanıcı Yönetimi
Novell ZenWorks son kullanıcı yönetimi çözümleri, kullanıcıların masaüstü ve diğer cihazlarının, önceden belirtilen kurallara uygun olarak, üretkenliği ve güvenliği arttıracak, karmaşıklığı azaltacak şekilde otomatik olarak konfigüre edilmesini ve yönetilmesini sağlar. Heterojen ve çoklu platformlarda, fiziksel ve sanal ortamlarda başarıyla çalışır.

Zenworks ürünleri yardımı ile, bütün son kullanıcı sistemleri önceden belirlenmiş kurallarla ve merkezi olarak birkaç mouse tıklaması ile yönetilebilir. Konfigürasyon değişiklikleri, uygulama programlarının düzenlenmesi, sabit kıymet raporlanması, yamaların yönetimi kolaylıkla yapılır. Kullanıcıların bütün güvenlik kurallarına uyumu sağlanır.

İşbirliği Yönetimi
İşbirliği çözümleri, gerçek zamanlı işbirliği yetenekleri ile güvenli bir kurumsal sosyal medya oluşturarak paylaşımı, yaratıcılığı ve verimi arttırır.

Novell Groupwise, e-posta, anlık mesajlaşma, takvim, temas, hedef yönetimi gereksinimlerini yeni ve üst seviyede karşılar. Masaüstünden Blackberry’e kadar bütün platforlarda hizmet verir.
Novell Teaming, ileri seviyedeki sosyal medya ve iş akışı otomasyonu özellikleri ile kuruluştaki grupların gereksinim duyduğu bilgi paylaşım platformunu oluşturur. Farklı formatlardaki dokümanların kolaylıkla paylaşılmasını sağlar.

Novell Conferencing, kuruluşların web üzerinden etkin olarak sanal toplantılar, demolar, web yayınları yapmasını sağlar. Kolay ve güçlü ara yüzü ile bütün temel tarayıcılarda çalışır.
Novell Pulse, kurumsal sosyal medyanın kontrollü, güvenli ve etkin bir şekilde kurum dışı wiki, blog, tweets, Facebook gibi bütün sosyal medyalarla etkileşmesini sağlar.

Comments are closed.

Rapid Sistem’den Duyurular

Novell Sentinel Log Manager Kampanyası

Çalışanlarınıza, müşterilerinize, ziyaretçilerinize internet erişimi sağlıyorsanız 5651 sayılı kanuna göre, devamı

Önerdiğimiz Firmalar

Firmamız çözümlerinde platform/marka bağımsızlığını ilke edinmiştir. Bu bağlamda mümkün olduğunca sektör lideri firmaların tamamı ile çalışmayı devamı