Entegrasyon Katmanı Hizmetlerimiz

Rapid Sistem Entegrasyon Katmanı Hizmetleri kurumlar için uygulama sunucusunu, uygulama entegrasyonunu, kurumsal süreç yönetimini ve B2B entegrasyon işlevselliğini bir araya getirerek tam entegre çözümler oluşturulmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Standartlara dayalı bir altyapı ile Kurumların yeni web ve kablosuz uygulamaları kolayca geliştirip hayata geçirmelerine ve entegre etmelerine, karmaşık iş süreçlerini yönetmelerine olanak tanınmaktadır. Ayrıca farklı servislerin etkileşimi, bağlantısı ve yönetimi de sağlanmaktadır. Bu servisler Web servisi olmak zorunda değildir, Java, .Net, mesaj servisleri ve legacy uygulamaları da olabilir.

Kurumlar servisler arasındaki entegrasyonu hızlı ve kolay bir şekilde konfigure edebilmekte, dinamik olarak tanımlamalar yapabilmekte, yönlendirmeleri yönetebilmekte, farklı veri tipleri arasında dönüşümleri ve güvenlik politikalarını kolaylıkla uygulayabilmektedirler.

Rapid Sistem , Servis odakli mimarinin (SOA), bölümlerden kurumlara kadar farklı çapta uygulanması sırasında oluşabilecek, kurulum, yönetim ve operasyonel zorluklarını kolaylıkla çözebilecek bilgi birikimi ile sağlanan altyapı, yeni uygulamaların geliştirilmesini ve kullanımını hızlandırmakta, entegrasyon sorunlarını minimum düzeye indirmekte ve bilgi işleme yönelik girişimlerde toplam satın alma maliyetini azaltmaktadır. Standartlara dayalı ve entegrasyon odaklı bu yaklaşım, Kurumlara yeni Web ve kablosuz uygulama geliştirme ve kullanma; bunları ERP, CRM ve MRP gibi mevcut sistemlerle hızlı entegre etme imkanı sunmaktadır.

Rapid Sistem Entegrasyon Hizmetleri kapsamında, kurumsal uygulama entegrasyonu konusunda adaptörler, veri dönüşümü, web servisleri ve mesaj aracılık hizmetleri gibi yöntemlerden yararlanır:

 Adaptörler : Hazır paketler (SAP, Oracle Apps, Siebel, Clarify vb.), teknoloji çözümleri (RDBMS, MQ Series, CORBA, Tibco vb.) ve özel çözümler (HL7, Swift, Fix, HIPAA vb.) için geliştirilmiş yüzlerce adaptör konusunda uzmanlık bulunmaktadır. Adaptörler sayesinde birbirinden farklı uygulamaları hiçbir extra kodlama gerektirmeden entegre ederek, entegrasyon projelerine hız verebilmektedir.

 Veri Dönüşümü : Verinin bir formattan diğerine kullanımı basit grafik bir arayüzle sürükle-ve-bırak kullanılarak çevrilmesine olanak verir. Bu sayede Heterojen veri formatlı uygulamaları hızla entegre edebilmektedir. Herhangi bir formattan herhangi başkasına çevirim (XML-XML, XML-non XML, XML-Java) yapılabilmektedir.

 Mesaj Aracısı : Rapid Sistem Entegrasyon Hizmetleri kapsamında kullanılan Mesaj Aracıları ile İçerik ve süreç kurallarına göre mesajlar filtrelenir ve yönlendirilir. Bu sayede Anahtar İş Süreçleri ile ilgili bilgileri gerçek zamanlı olarak yayımlanabilir. Mesajlaşma ile hızlı ve güvenilir şekilde uygulamalar, süreçler ve diğer bileşenler arasında bilgi alış/verişine izin verilir. En az maliyetle bilginin güvenli olarak dağıtımını garanti edilir.

 Web Servisleri : Rapid Sistem Entegrasyon Hizmetleri kapsamında web servisleri geliştirilerek, Kurum içi sistemler ya da Kurumlararası sistemler arasında bilgi alış-verişi kolaylıkla ve güvenilir bir şekilde sağlanabilmektedir.

Comments are closed.

Rapid Sistem’den Duyurular

Novell Sentinel Log Manager Kampanyası

Çalışanlarınıza, müşterilerinize, ziyaretçilerinize internet erişimi sağlıyorsanız 5651 sayılı kanuna göre, devamı

Önerdiğimiz Firmalar

Firmamız çözümlerinde platform/marka bağımsızlığını ilke edinmiştir. Bu bağlamda mümkün olduğunca sektör lideri firmaların tamamı ile çalışmayı devamı