Novell Bulut Yönetimi

Yazı Tarihi : 25 Mart 2011, Kategori : Novell, Yazar : Administrator

Novell,  bulut bilişimin yönetimi için piyasanın ilk kapsamlı ürününü sundu. Novell Cloud Manager ile bulut ortamlarınızı tüm lider hypervisor, işletim sistemi ve donanım platformları üzerinde veri merkezlerinizin ayrılmaz parçaları olarak kolaylıkla oluşturabilir ve güvenli olarak yönetebilirsiniz.

Novell Cloud Manager’in özellikleri :
Daha Hızlı – Servislerinizi daha hızlı sunun.

Novell’in Workload IQ™ yaklaşımının ürünü olan Novell Cloud Manager yeni servis talebinin gelmesi ve onaylanmasından,  oluşturulmasına ve çalıştırılmasına kadar iş akışlarınızın karmaşık hizmete sunulma sürecini tamamen otomatik hale getirir.
  
Sanal Yayılım Kontrolu – Sanal yayılımınızı kontrol ederek maliyetlerinizi daha görünebilir kılın.
Sanallaştırma yeni sunucuları daha kolay, daha hızlı ve daha ucuz olarak yetkilendirmenizi ve görevlendirmenizi sağlar. Novell Cloud Manager yetkilendirme sürecindeki görünülürlüğü yeniden tanımlayarak kayıpları azaltır, sanal yayılımı kontrol altına alır.
  
Daha Özgür – Güvenli bir Self-Servis talep portalı oluşturun.
Novell Cloud Manager Self-Servis portalı kendini kuruluşun IT politikalarına ve güvenlik strandartlarına uygun olarak oluşturulmuş olan kullanıcı profillerine göre uyarlar. Novell’in WorkloadIQ™ yaklaşımının ürünü olan Cloud Manager, gruplar ve kullanıcılar için kullanım haklarını düzenleyerek IT yönetiminin iş akışlarını güvenli ve düzenli çalıştırmasını sağlar.

Tam Uyumluluk – Bugün sahip olduğunuz mevcut sanal altyapının üzerine kurun.
Günümüzün karmaşık bilgi teknolojileri ortamları için tasarlanmış olan Novell Cloud Manager, VMware, Hyper-V ve Xen de dahil olmak üzere bütün temel hypervisorler ile birlikte çalışır.

Daha Etkin – Lider güvenlik ve iş servisleri yönetimi çözümleri ile entegre olun.
Novell Cloud Manager olay yönetimi için Novell Sentinel™, iş etkinliğinin görünebilirliğini sağlamak için Novell Operations Center ile entegre çalışır.
Novell’in WorkloadIQ™ yaklaşımının ürünü olan bu çözümler güvenlik yöneticilerinin Sentinel kontrolundaki bütün ortamlar ve Cloud’taki olayları ilişkili olarak kontrol edebilmesini sağlar.

Tagged with:  

Bir Cevap Yazın

Rapid Sistem’den Duyurular

Novell Sentinel Log Manager Kampanyası

Çalışanlarınıza, müşterilerinize, ziyaretçilerinize internet erişimi sağlıyorsanız 5651 sayılı kanuna göre, devamı

Önerdiğimiz Firmalar

Firmamız çözümlerinde platform/marka bağımsızlığını ilke edinmiştir. Bu bağlamda mümkün olduğunca sektör lideri firmaların tamamı ile çalışmayı devamı